KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15543023
nr 1554 3023
Ingrid Jövinger
(1894-1976), Sverige
Oljemålning, Stilleben med blomster. Signerad, daterad 1941. Olja på pannå, 61x50 cm, yttermått inklusive ram: 71x61 cm
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 7 augusti 2023
kl 19:14:09
600 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
Ingrid Jövinger
Läs mer om Ingrid Jövinger